Jakich błędów unikać kupując alkomat?

Jakich błędów unikać kupując alkomat?

Osoby zastanawiające się nad zakupem alkomatu bardzo często chcą wiedzieć, na co powinny zwracać uwagę w pierwszej kolejności. Wydaje się jednak, że nie mniej ważne jest to, na co nie powinno się zwracać uwagi. Tu na pierwszy plan wysuwają się rankingi i testy alkomatów, złym doradcą są jednak również opinie na ich temat oraz fora internetowe, tam bowiem pod klientów bardzo często podszywają się sprzedawcy, którzy potrafią wyjątkowo przekonująco zachwalać oferowane przez siebie rozwiązania.

Tak analiza testów, jak i rankingów popularności wzmacnia tylko podejrzenie, że powstają one przede wszystkim po to, aby jedne produkty sprzedawały się lepiej niż inne. Oczywiście, nie oznacza to, że na zakup alkomatu należy decydować się bez korzystania z jakichkolwiek wskazówek, najlepszym rozwiązaniem wydaje się jednak rozmowa z osobą, która zdecydowała się już na tego rodzaju rozwiązanie. Innym błędem popełnianym często przez kupujących jest syndrom opisywany często jako „owczy pęd”. Polega on na odwiedzaniu najbardziej znanych portali aukcyjnych po to tylko, aby przekonać się, jakie alkomaty są najczęściej kupowane, a tym samym cieszą się również największą popularnością. Niestety, choć mogłoby się wydawać, że to prosta i sprawdzona metoda, w rzeczywistości sytuacja jest znacznie bardziej skomplikowana. Nie możemy wykluczyć tego, że wielu sprzedawców ogłaszających się na portalu aukcyjnym posiada więcej niż jedno konto. Może się zatem okazać, że sam u siebie kupuje pierwszych pięć alkomatów. Bardzo często już taka praktyka okazuje się wystarczająca do tego, aby sprzedaż ruszyła lawinowo. Duża część kupujących sugeruje się decyzjami innych osób i nawet nie zdaje sobie sprawy z tego, że skazuje się na zakup produktu charakteryzującego się bardzo niską jakością. Oczywiście, nie mówimy wcale o praktyce stosowanej wyłącznie przez sprzedawców alkomatów. Warto mieć świadomość jej istnienia, możemy mieć z nią bowiem do czynienia także w odniesieniu do sprzedawców innych urządzeń. Niebezpieczne jest też kupowanie alkomatu w oparciu o komentarze pojawiające się na aukcjach sprzedającego. Nie można przecież zapominać o tym, że zdecydowana większość z nich jest wystawiana bardzo krótko po zakupie alkomatu, w rzeczywistości więc komentarze nie mówią nam nic o zachowaniu urządzenia, ale przede wszystkim o tym, jak przebiegał sam proces sprzedaży. Nawet najtańszy alkomat działa przez pierwszy, dość krótki okres. Jeśli zatem zastanawiamy się nad zakupem, a jednocześnie podchodzimy poważnie do sposobu, w jaki wydajemy własne pieniądze, powinniśmy zastanowić się przede wszystkim nad kontaktem ze specjalistą. Ten pozna nasze potrzeby i zaproponuje rozwiązanie, o którym można powiedzieć, że jest najlepiej dostosowane do ich spełniania. Dobrym pomysłem jest przy tym wykonanie nie jednego, ale kilku telefonów skierowanych do różnych serwisów. Na podstawie takich rozmów można z powodzeniem wybrać tak najlepszą markę, jak i model.

Warto też zorientować się, czy osoba sprzedająca alkomaty może posiadać własny punkt gwarancyjny, czy też należy liczyć się z tym, że kalibracja będzie odbywała się w innym miejscu niż miejsce zakupu. Już choćby z tego powodu alkomatu nie warto kupować w punkcie, w którym sprzedaje się wszystko, można bowiem liczyć, że w punkcie takim dalsza obsługa klienta nie stoi już na tak wysokim poziomie. Jeśli zatem alkomat ma być kupiony we właściwy sposób, oznacza to między innymi konieczność skontaktowania się z właściwym sprzedawcą.

Sławomir

Specjalista - sprzedawca

Related Posts

Rodzaje alkomatów – jak wybrać alkomat do użytku prywatnego?

Rodzaje alkomatów – jak wybrać alkomat do użytku prywatnego?

Poprawne korzystanie z alkomatu

Poprawne korzystanie z alkomatu

Wybieramy odpowiedni alkomat

Wybieramy odpowiedni alkomat

Co warto wiedzieć o kalibracji alkomatów?

Co warto wiedzieć o kalibracji alkomatów?

No Comment

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *