Policyjny alkomat – jak działa?

Policyjny alkomat – jak działa?

Pewnie wielu z nas zostało już na drodze zatrzymanych przez wydział ruchu drogowego i usłyszało słowa o przygotowaniu do badania alkomatem. W takich chwilach pojawia się nutka niepewności co pokaże policyjny automat, szczególnie jeśli nie tak dawno wypiliśmy pół lampki wina czy piwo do obiadu. Pewnie wielu z nas myśli w tym momencie zanim dojdzie do badania co można zrobić, aby w jakiś sposób oszukać alkomat policyjny i uzyskać pozytywny dla siebie wynik.

Zaglądając do internetu znajdziemy wiele opowieści, w których różni ludzie piszą o sposobach na oszukanie policyjnego alkoholu. Ale tak naprawdę to wszystko brednie, po prostu alkomatu nie da się oszukać i czytając ten artykuł sami się o tym przekonacie. Kawa magicznym rozwiązaniem problemu ? Pomysły na oszukanie alkomatu są często tak absurdalne, że można się mocno pośmiać, gdy poczyta się prezentowane posty niektórych osób. Raz spotkałem się już z opowieścią, że wystarczy jedna mocna kawa i alkomat wskaże zero a w naszym organizmie nie będzie alkoholu. Oczywiście to absurd – alkohol z organizmu usuwa wątroba a nie kawa… Według wielu magiczne moce mają również odświeżacze do ust w postaci miętowych cukierków czy też węgiel medyczny. Jednak największym hitem jest ocet… Znalazłem opowieści o tym, że po wypitym alkohol wystarczy wypić szklankę octu i tak na alkomacie pokaże się wynik 0,00. Oczywiście to kolejny absurd, a dodatkowo zachowania, które mogłyby okazać się niebezpieczne dla zdrowia. Ocet jest bowiem składnikiem, który działa na nasz organizm jak trucizna, dlatego mogłoby u osoby spożywającej go regularnie dojść do zniszczenia wątroby oraz innych narządów wewnętrznych. Próbując się ratować, można tylko pogorszyć sprawę. Bardzo często chcąc pozbyć się alkoholu sami możemy sprawę pogorszyć. Wiele osób nie zdaje sobie sprawy z tego, że wypalenie papierosa przed pomiarem może doprowadzić do zakłamania wyniku na naszą niekorzyść. Dodatkowo jest duże prawdopodobieństwo, że dmuchając po wypaleniu papierosa w ogóle zniszczymy sensor w takim sprzęcie. Również środki, które mają odświeżać nasz oddech bardzo często zawierają w swoim składzie alkohol a co za tym idzie prezentowany wynik będzie jeszcze wyższy. Co zrobić, jeśli alkomat coś wykrył ? Czasami może się zdarzyć, że podczas kontroli na alkomacie pokaże się wynik, który wskazuje na spożycie alkoholu. Jeśli w takiej sytuacji jesteśmy pewni, że nie piliśmy tego dnia ani dzień wcześniej ale używaliśmy odświeżacza do ust czy też jedliśmy cukierka z alkoholem zawsze powinniśmy w takiej sytuacji poinformować o tym policjanta i po kilkunastu minutach ma on obowiązek wykonać kolejne badanie. Praktycznie zawsze wtedy wynik będzie już pozytywny. Oczywiście, jeśli mamy wątpliwości czy sprzęt policyjny prawidłowo funkcjonuje możemy zawsze prosić o przeprowadzenie stosowanego badania krwi. Jedyna skuteczna metoda. Również w jednym z programów telewizyjnych podjęte były już próby zmierzające do oszukania alkomatu.

Ostatecznie również prowadzący ten program nie znaleźli sposobu na oszukanie alkomatu. Takich sposobów po prostu nie ma. Jeśli natomiast chcemy na wyświetlaczu zobaczyć pozytywny dla nas wynik nie wsiadajmy do samochodu po spożyciu alkoholu i taka przykra niespodzianka nigdy nas nie spotka. Zawsze można wykonać test własnym alkomatem w domu. Nie próbujcie również opisywanych magicznych sposobów, ponieważ jedynie możecie uszkodzić swój sprzęt, a na policyjnym alkomacie i tak nie zaniżycie wyniku, dlatego takie próby po prostu mijają się z celem i nie ma sensu ich realizować.

Sławomir

Specjalista - sprzedawca

Related Posts

Rodzaje alkomatów – jak wybrać alkomat do użytku prywatnego?

Rodzaje alkomatów – jak wybrać alkomat do użytku prywatnego?

Poprawne korzystanie z alkomatu

Poprawne korzystanie z alkomatu

Jakich błędów unikać kupując alkomat?

Jakich błędów unikać kupując alkomat?

Wybieramy odpowiedni alkomat

Wybieramy odpowiedni alkomat

No Comment

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *