Przegląd najlepszych silników benzynowych

Przegląd najlepszych silników benzynowych

Kupując samochód używany wielu kierowców szuka pojazdów ze sprawdzonymi, mało awaryjnymi silnikami napędzanymi benzyną bezołowiową. Nie ukrywają wcale, że chodzi im o znalezienie auta, które będzie generowało, jak najniższe koszty. Przedstawiamy krótki przegląd najlepszych silników benzynowych, które warto wziąć pod uwagę przy zakupie samochodu z drugiej ręki. Oczywiście, „najlepszy” to pojęcie względne. Podczas, gdy dla jednych najważniejsza jest moc silnika, inni skłaniają się ku tym, które są bezawaryjne i ekonomiczne. W naszym zestawieniu nacisk położony jest na tą drugą opcję.

Silnik 3.0 R6 od BMW
To jeden z tych silników, na temat którego opinie są dosyć jednomyślne. Jego użytkownicy, ale również eksperci motoryzacyjni oceniają go bardzo pozytywnie. Jego najważniejszą zaletą jest doskonała konstrukcja, która przez lata doczekała się wielu ulepszeń. To również silnik, który nie powinien sprawić nam większych problemów, oczywiście pod warunkiem, że będziemy o niego w odpowiedni sposób dbali. O jego niezawodności może świadczyć fakt, że obecny jest na rynku już od wielu lat. Posiadają go zarówno starsze modele aut, jak i znacznie młodsze samochody używane. Ostatni, choć nie mniej ważny, plus silnika 3.0 R6 od BMW to motor, który charakteryzuje się wysoką kulturą pracy.

Silnik 1.25 R4 od Forda
Samochody używane, które posiadają pod maską ten silnik cieszą się sporą popularnością. Oczywiście, wiele zależy od stanu jego utrzymania. Jego użytkownicy doceniają przede wszystkim dobre przyspieszenie oraz niskie koszty eksploatacji. Ceny części zamiennych nie są zbyt wysokie, a spalanie nie jest duże. Jeżeli dodamy do tego fantastyczne dopasowanie do warunków jazdy po mieście otrzymujemy silnik niemal idealny.

Silnik 4.3 V8 od Lexusa
Cztery litry pojemności, osiem cylindrów i 300 KM. Samochód z takim silnikiem to prawdziwa bestia na czterech kołach. Jednak spokojnie pozwala się okiełznać. Wystarczy odrobina wprawy, by jazda była bardzo przyjemna. Co prawda silnik ten w wielu samochodach bywa mocno zużyty, ale koszty naprawy, w porównaniu do innych silników, nie są wcale zbyt wysokie. Gdy wszystko działa, jak należy silnik ten pracuje równo i bardzo cicho. Jest w dodatku bardzo wytrzymały. Przy tak dużej pojemności i wysokich parametrach spala zupełnie przyzwoitą ilość benzyny. Przy poważniejszej awarii mogą pojawić się problemy związane z niedostępnością części do tego motoru na polskim rynku. I to w zasadzie jedyny jego minus.

Silnik 1.6 R4 od Toyoty
Jednostki napędowe marki Toyota słyną ze swego dopracowania. Trudno dopatrzeć się jakichś błędów w ich konstrukcji. Tak samo jest z tym modelem silnika. Największa jego zaleta to prostota. W tej klasie silników trudno znaleźć lepszy. Nie bez powodu ciągle można go spotkać w autach sprzedawanych w salonach samochodowych. Wybierając ten silnik możemy być pewni, że wizyty u mechanika nie będą zbyt częste.

Sławomir

Specjalista - sprzedawca

Related Posts

Jaki silnik diesla wybrać kupując używane auto?

Jaki silnik diesla wybrać kupując używane auto?

Stan techniczny używanych samochodów – co jest ważne?

Stan techniczny używanych samochodów – co jest ważne?

4 kroki do zakupu wymarzonego samochodu z drugiej ręki

4 kroki do zakupu wymarzonego samochodu z drugiej ręki

Manualne czy automatyczne – jaką skrzynię biegów wybrać?

Manualne czy automatyczne – jaką skrzynię biegów wybrać?

No Comment

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *