Rodzaje alkomatów – jak wybrać alkomat do użytku prywatnego?

Rodzaje alkomatów – jak wybrać alkomat do użytku prywatnego?

Niezależnie czy prowadzimy samochód czy jeździmy rowerem po spożyciu alkoholu zawsze popełniamy przestępstwo. Tak naprawdę nie powinniśmy tego robić jedynie dlatego, że jest to zakazane i narażamy się na stosowne kary, lecz przede wszystkim dlatego, że takim zachowaniem stwarzamy niebezpieczeństwo zarówno dla siebie jak i też dla innych uczestników ruchu. Niestety badania pokazują, że w naszym kraju coraz więcej osób siada za kierownicą po spożyciu alkoholu. Jest to zachowanie całkowicie nieodpowiedzialne i bardzo często kończy się tragicznie.

Ta tragedia niestety bardzo często dotyka tych uczestników ruchu, którzy byli trzeźwi. Ich nieszczęściem było natomiast to, że na ich drodze pojawił się pijacki amator, który chciał spróbować jazdy na podwójnym gazie. Czasami zdarza się, że osoba, która nie jest tuż po spożyciu alkoholu w ogóle nie zdaje sobie sprawy z tego, że jest pijana. Trzeba się czasami zastanowić, czy w naszej krwi nie znajduje się jeszcze alkohol z imprezy, która odbyła się np. dzień wcześniej. Musimy wiedzieć ile godzin potrzeba, by alkohol z naszego organizmu został usunięty. Najlepszym sposobem na sprawdzenie będzie pójście na policję i tam prośba o zbadanie trzeźwości za pomocą profesjonalnego alkomatu. Ale nie jest to często takie proste ponieważ wiąże się z koniecznością dotarcia na policję a nie wszyscy mają do niej blisko nie zawsze jest również na to czas. Natomiast wezwanie radiowozu wiązałoby się z tym, że zostalibyśmy oskarżeni o nieuzasadnione wezwanie a to wiąże się z karą. Dlatego trzeba zdecydować się na jakieś inne rozwiązanie. Wydaje się, że najlepszym będzie zakup własnego alkomatu. Co można wybrać? Propozycji w sklepach jest bardzo wiele szczególnie, że wielu Polaków decyduje się obecnie na kupno takiego sprzętu dla siebie. Rodzaje alkomatów Rodzaje alkomatów można wymienić biorąc pod uwagę czułość sensora. Jest to najważniejszy element całego urządzenia, który zajmuje się badaniem trzeźwości. I tak wyróżnić można na tej podstawie trzy podstawowe grupy produktów. – alkomat z sensorem elektronicznym – jest najbardziej zawodny i bardzo często niedokładny. W związku z tym może dojść do przekłamania wskazań. Jednak będzie to sprzęt najtańszy.

W wielu przypadkach wyniki odbiegają od rzeczywistych, dlatego trzeba podchodzić ostrożnie do tego sprzętu. Takie alkomaty czasami są nam dołączane jako gratisy do napojów alkoholowych. – alkomaty z sensorami elektrochemicznymi – tutaj pomiar jest dużo dokładniejszy i daje lepszy wyniki niż alkomat elektroniczny. Obecnie atutem takiego urządzenia będzie również to, że mierzy on nie tylko obecność alkoholu we krwi, ale sprawdza również poziom innych używek w wydychanym powietrzu.

Sławomir

Specjalista - sprzedawca

Related Posts

Poprawne korzystanie z alkomatu

Poprawne korzystanie z alkomatu

Jakich błędów unikać kupując alkomat?

Jakich błędów unikać kupując alkomat?

Wybieramy odpowiedni alkomat

Wybieramy odpowiedni alkomat

Co warto wiedzieć o kalibracji alkomatów?

Co warto wiedzieć o kalibracji alkomatów?

No Comment

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *