Wybieramy odpowiedni alkomat

Wybieramy odpowiedni alkomat

Pierwszą kwestią na jaką musimy zwracać uwagę w czasie wybierania dla siebie alkomatu jest to, w jakim tak w ogóle celu potrzebujemy takiego urządzenia oraz jak często zamierzamy z niego korzystać. Jeśli nie mamy zbyt wielkich wymagań, to najlepszym rozwiązaniem będzie tak zwany alkomat kieszonkowy. Świetnie sprawdzi się on chociażby w roli niewielkiego gadżetu na imprezy, w czasie których możemy organizować konkursy na to, kto wypił najwięcej.

Jeśli jednak ktoś potrzebuje alkomatu chociażby do porannego sprawdzenia, czy może już wsiąść za kierownicę to znacznie lepszym rozwiązaniem będzie alkomat podręczny; takie urządzenie pozwala nam na pomiar dokładny na tyle, aby móc uniknąć mandatu oraz innych nieprzyjemności z policją. Niektóre osoby potrzebują bardzo dokładnego alkomatu chociażby do badania trzeźwości u swoich pracowników; w takim wypadku najlepszym rozwiązaniem będzie alkomat podręczny z nieco wyższej półki. Wygodnym urządzeniem jest także alkomat bezustnikowy, który często używany jest między innymi do badania kierowców stojących na światłach w miastach. Ceny alkomatów mogą oczywiście znacznie się od siebie różnić – w większości przypadków są uzależnione od jakości danego urządzenia. Niemniej jednak kupując coś nieco droższego otrzymamy pewność wysokiej dokładności i żywotności takiego alkomatu, przez co niekiedy taka inwestycja może naprawdę się opłacać. W czasie porównywania ze sobą poszczególnych alkomatów należy zwrócić uwagę na to, że nie każda oferta jest tutaj identyczna; niekiedy niższa cena takiego samego modelu spowodowana jest tym, że konkretny sklep nie oferuje dodatkowo wszystkich najważniejszych akcesoriów do takiego urządzenia. Niektóre alkomaty na pierwszy rzut oka są właściwie identyczne – czasami ciężko jest dostrzec w ich wyglądzie jakąkolwiek wyraźną różnicę.

Niemniej jednak potrafią one znacznie się od siebie różnić jakością, dokładnością pomiaru czy liczbą dostępnych w nich funkcji. Aby dowiedzieć się, który model oferuje najwyższą dokładność warto zaufać opiniom specjalistów. Takie urządzenia często są testowane w warunkach laboratoryjnych, gdzie dokładnie sprawdza się, czy wyniki przez nie podawane są faktycznie godne zaufania. Najlepiej jest kupować alkomaty pochodzące od znanych i cenionych firm, bowiem dzięki temu będziemy wiedzieli, że wybieramy coś godnego zaufania.

Sławomir

Specjalista - sprzedawca

Related Posts

Rodzaje alkomatów – jak wybrać alkomat do użytku prywatnego?

Rodzaje alkomatów – jak wybrać alkomat do użytku prywatnego?

Poprawne korzystanie z alkomatu

Poprawne korzystanie z alkomatu

Jakich błędów unikać kupując alkomat?

Jakich błędów unikać kupując alkomat?

Co warto wiedzieć o kalibracji alkomatów?

Co warto wiedzieć o kalibracji alkomatów?

No Comment

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *