Własny alkomat – czy warto ?

Własny alkomat – czy warto ?

Chyba każdy zdaje sobie sprawę z tego, że po alkoholu nie można wsiadać za kierownicę. Jednocześnie jednak często nie zdajemy sobie sprawy z tego czy już możemy wsiąść czy jeszcze coś w naszej krwi się znajduje. Dlatego dobrym rozwiązaniem są małe alkomaty domowe, które są urządzeniami pozwalającymi przeprowadzić sobie samodzielnie szybkie badanie trzeźwości. Dzięki tym urządzeniom każdy może w dowolnym momencie sprawdzić sobie jaki jest poziom alkoholu we krwi. Jednak nie można tego urządzenia potraktować po macoszemu.

 

Domowy alkomat do własnego użytku oczywiście powinien być dobrej jakości, ponieważ tylko taki sprzęt będzie w stanie nam zapewnić, że wynik przeprowadzonego badania będzie wiarygodny. Profesjonalne produkty nie będą należeć do najtańszych. Ale w tym przypadku warto zainwestować w droższy sprzęt, ponieważ w ten sposób zadbamy o swoje zdrowie i bezpieczeństwo Jakie wyróżniamy alkomaty na rynku? Alkomaty, które przeznaczone są do własnego użytku podzielić możemy tak naprawdę na dwie podstawowe grupy. Pierwsza z nich to urządzenia, które posiadają sensor półprzewodnikowy a wiec elektroniczny. Druga grupa urządzeń to takie, które mają sensor elektrochemiczny. Do najbardziej popularnych należy ten sprzęt, który ma sensor półprzewodnikowy. Są to urządzenia chętnie kupowane oczywiście dlatego, że należą do stosunkowo tanich. Nie jest to jednak dobry wybór. Taki alkomat nie jest bowiem zbyt skuteczny i niestety nie będzie w stanie zagwarantować nam dokładnych pomiarów. Jeśli chcemy mieć lepszy sprzęt to powinniśmy zainwestować w profesjonalne urządzenie, które będzie droższe, ale jednocześnie skuteczne. Alkomaty, które mają sensor elektrochemiczny charakteryzują się dobrą selektywnością i ten rodzaj urządzeń spokojnie można wybierać.

 

Jakie alkomaty wybierać? Dobre pomiary i ich dokładność będzie w dużej mierze uzależniona od tego w jaki sposób z urządzenia się korzysta. jak się wydaje ta właśnie kwestia ma szczególne znaczenie i trzeba ja brać pod uwagę. należy się między innymi zapoznać z przygotowaną instrukcją obsługi, na podstawie której będziemy wiedzieć jakimi wytycznymi trzeba się kierować, by otrzymywać dobre wyniki. Każdy alkomat musi być serwisowany regularnie, jeśli oczekujemy, że wyniki z niego otrzymywane będą dokładne. Lepiej więc stawiać tutaj na jakiś lepszy sprzęt, który będzie dobrze wykonany, będzie miał wysoką selektywność. Profesjonalne urządzenia nie będą musiały być tak często kalibrowane i to tak naprawdę sprawi, że wydatek nam się zwróci. Skoro już decydujemy się na kupno domowego alkomatu to wyjmijmy z portfela nieco więcej pieniędzy i wybierzmy taki sprzęt, który naprawdę spełni nasze oczekiwania i będzie na dobrym poziomie.

admin

Related Posts

Alkomaty podręczne

Alkomaty podręczne

Alkomaty samochodowe – jakie urządzenie wybrać?

Alkomaty samochodowe – jakie urządzenie wybrać?

Alkomat barowy

Alkomat barowy

Alkomat vs. Alkotest

Alkomat vs. Alkotest

No Comment

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *