Alkomat barowy

Alkomat barowy

Wieczór w towarzystwie znajomych to idealna okazja, by wypić wspólnie piwo, drinka czy mocniejszy alkohol. Gdy jednak planuje się zabawę poza miejscem zamieszkania, zawczasu pomyśleć trzeba o powrocie do domu. Gdy planuje się pić alkohol, lepiej jest zrezygnować z jazdy samochodem. Minimalna porcja alkoholu z pewnością jednak aż tak bardzo nie wpłynie na organizm. Można więc jednocześnie świetnie się bawić, ale i spokojnie wrócić do siebie po zabawie. Zanim jednak usiądzie się za kierownicą, dobrze jest zrobić test na stężenie alkoholu w wydychanym powietrzu. Wielu kierowców posiada własne alkomaty. Pomocne okazać się mogą alkotesty. Warto też pamiętać, że w niektórych lokalach zamontowane są również specjalne i dokładne alkomaty barowe, dzięki którym, odpłatnie, można zrobić sobie test.

 

Jaki alkomat barowy wybrać?

Właściciele barów, pubów czy dyskotek, gdzie podaje się alkohol, często zastanawiają się, jaki alkomat wybrać. Godny polecenia alkomat do lokalu to urządzenie DAT, które jest nie tylko bardzo dokładne, ale również i interesujące wygląda. Alkomat DAT jest wyposażony w latarkę, kompas i dodatkowo zegar, ma kieszonkowe wymiary i doskonale sprawdza się w różnych sytuacjach i miejscach, w tym nawet w terenie.

 

Test z pomocą alkomatu barowego DAT wykonać można szybko i w bardzo łatwy sposób. Wystarczy wcisnąć tylko przycisk TEST na urządzeniu, a gdy na jego wyświetlaczu pojawi się napis BLOW, przez 4 sekundy należy wdmuchiwać do urządzenia powietrze z odległości około centymetra. Początek i koniec pomiaru sygnalizowany jest dodatkowo dźwiękiem. Wielką zaletą tego sprzętu jest brak ustnika. Dzięki temu między innymi tak dobrze sprawdza się w barach. Osoby, które wybrały alkomat DAT cenią też jego niewielkie wymiary i wagę. Alkomat DAT jest też precyzyjny, zakres pomiarowy wynosi 2 promile, a urządzenie podaje wyniki z dokładnością do setnych części promila. Urządzenie jest też bardzo wydajne. Pierwszy pomiar wykonać można po dziesięciu sekundach od uruchomienia alkomatu, a kolejne w odstępach 30 sekund.

 

admin

Related Posts

Alkomaty podręczne

Alkomaty podręczne

Alkomaty samochodowe – jakie urządzenie wybrać?

Alkomaty samochodowe – jakie urządzenie wybrać?

Własny alkomat – czy warto ?

Własny alkomat – czy warto ?

Alkomat vs. Alkotest

Alkomat vs. Alkotest

No Comment

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *