Alkomat – jak wybrać?

Alkomat – jak wybrać?

Wiele osób pijących alkohol chciałoby wiedzieć, jaki jego poziom znajduje się aktualnie w wydychanym powietrzu. Rozwiązaniem w tym wypadku okazują się być alkomaty, czyli urządzenia, które zostały zaprojektowane tak, aby z ich pomocą możliwe było oszacowanie zawartości alkoholu w wydychanym powietrzu, a tym samym uniknięcie naprawdę poważnych kłopotów z prawem i nieraz własnym sumieniem. Co roku w Polsce funkcjonariusze policji zatrzymują kilkadziesiąt tysięcy kierowców prowadzących samochód pod wpływem alkoholu.

 

Znaczna część tej liczny – nawet kilka tysięcy – to kierowcy, których udało się zatrzymać w czasie długiego weekendu. Polskie prawo zostało ustanowione tak, że za prowadzenie samochodu nawet z minimalną ilością alkoholu we krwi traci się prawo jazdy. Jeżeli ilość alkoholu wynosi minimum 0,5 promila, za prowadzenie samochodu można nawet trafić do więzienia. Aby uniknąć takiej sytuacji, warto wykonać test na zawartość alkoholu w organizmie, który pomoże nam rozwiać wątpliwości, jeśli nie mamy sto procent pewności co do swojej trzeźwości. Dzięki temu dowiemy się, czy na pewno możemy prowadzić samochód w sposób bezpieczny i nie stwarzający zagrożenia dla innych osób. Nieraz zdarza się tak, że zaraz na drugi dzień po imprezie, która była naprawdę suto zakrapiana alkoholem, wsiadamy za przysłowiowe kółko przekonani, że zarówno w naszej krwi, jak i wydychanym powietrzu nie ma już nawet śladu alkoholu. Tymczasem okazuje się, że nasz organizm nadal pełny jest zagrażających promili, które wpływają istotnie na osąd sytuacji, tempo reakcji i zdolność podejmowania decyzji. Podejmując decyzję o prowadzeniu samochodu w takim stanie, narażamy się na ryzyko utraty prawa jazdy. Do tego dochodzi ryzyko mandatu, a nawet sprawy przed sądem, która może skończyć się prawomocnym wyrokiem skazującym, a nawet pójściem do więzienia (nie zawsze bowiem sądy orzekają wyroki w zawieszeniu). Rozsądniejszym rozwiązaniem wydaje się być w takiej sytuacji zakup alkomatu.

 

Niewielki wydatek pomoże nam nie tylko uniknąć problemów z policją i prokuraturą, ale również sprawi, że nie będziemy już więcej zagrożeniem dla innych kierowców oraz pieszych, którzy uczestniczą w ruchu. Producenci oferują nam dzisiaj szereg rozmaitych modeli różnych alkomatów. Różnice dotyczą nie tylko ceny, ale także posiadanych funkcjo, wyglądu, solidności wykonania. Pojawia się więc pytanie, co brać szczególnie pod uwagę, kiedy chcemy kupić naprawdę dobrej jakości alkomat, który będzie nam służył przez długi czas i wskazywał prawidłową zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu.

admin

Related Posts

Alkomat ALKOHIT X50

Alkomat ALKOHIT X50

Alkomat ALKOHIT X60

Alkomat ALKOHIT X60

Alkomat ALKOHIT X3

Alkomat ALKOHIT X3

Alkomat ALKOHIT X500 biznes

Alkomat ALKOHIT X500 biznes

No Comment

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *