Alkomat ALKOHIT X50

Alkomat ALKOHIT X50

Alkohol spożywany z umiarem z pewnością nie szkodzi organizmowi, jednak nawet niewielkie jego ilości mogą negatywnie wpłynąć na szybkość reakcji, kiedy niedługo po spożyciu alkoholu wyruszy się w trasę. Niezależnie czy wraca się do położonego niedaleko domu czy jedzie się znacznie dalej, osoba pod wpływem alkoholu naraża na niebezpieczeństwo siebie i innych użytkowników ruchu. Zanim więc siądzie się za kierownicą, lepiej zastanowić się dwa razy, a najlepiej jest od razu wykonać test sprawdzający stężenie alkoholu we krwi. Jeśli wynik jest negatywny (do 0,2 promila) – można jechać, jeśli jednak przekracza dopuszczalną normę, lepiej przenocować albo zdecydować się na taksówkę.

 

Dlaczego warto zdecydować się na alkomat Alkohit X50?

By precyzyjnie wykonać test, najlepiej jest zainwestować w dobrej jakości alkomat. Z myślą o małych firmach i klientach indywidualnych powstał Alkomat Alkohit X50. Z modelami mniej zaawansowanymi łączy go atrakcyjna cena, ale w X50 zastosowano też wiele rozwiązań typowych dla najdroższych modeli marki Alkohit.

 

Podstawowe parametry i elementy zestawu

Alkohit X50 to precyzyjny alkomat elektrochemiczny, a pomiary można wykonać bezustnikowo (używając lejkowej nasadki) lub z wykorzystaniem praktycznego, obracającego się o 360 stopni ustnika. Największą zaletą tego urządzenia jest bardzo dobry sensor dodatkowo zintegrowany z czujnikiem ciśnienia. Wyróżnia go też duży wyświetlacz o przekątnej 1,6 cala, podający pomiary z dokładnością do trzech miejsc po przecinku. Bardzo szeroki jest też zakres pomiaru (od 0,000 aż do 6,000 promili), praktycznie niespotykany w alkomatach do użytku indywidualnego. Testy wykonać można automatycznie lub manualnie.

Alkomat X50 jest lekki, waży zaledwie 150 gram, a zasilany jest trzema bateriami AAA 1,5V. W zestawie znaleźć można 10 ustników, baterie, profesjonalną nasadkę lejkową i elegancki pokrowiec na alkomat. Do każdego modelu producent dołącza też obszerną instrukcję w języku polskim.

 

Długa gwarancja, darmowe kalibracje i certyfikaty

Wysoką jakość sprzętu potwierdzają akceptowane w Unii Europejskiej certyfikaty. Producent zapewnia też dodatkowe wsparcie techniczne, a model X50 objął programem darmowej kalibracji, co znacznie obniża koszty eksploatacji urządzenia. Warto też pamiętać, że cały model X50, jak też i zastosowany w nim sensor, objęte są trzyletnią gwarancją.

 

admin

Related Posts

Alkomat ALKOHIT X60

Alkomat ALKOHIT X60

Alkomat ALKOHIT X3

Alkomat ALKOHIT X3

Alkomat ALKOHIT X500 biznes

Alkomat ALKOHIT X500 biznes

Alkomat ALKOHIT X30

Alkomat ALKOHIT X30

No Comment

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *