Alkomaty podręczne

Alkomaty podręczne

Zawartość alkoholu we krwi można określić prosto jako ilość alkoholu etylowego, który znajduje się we krwi. Ta ilość określana jest najczęściej w ramach promili. Taka wartość wykorzystywana jest między innymi przez policję i sankcjonowana przez nasze prawo karne. Wiarygodne wyniki jednak daje tylko i wyłącznie badanie krwi. Dopiero potem można mówić, że prowadzone są również badania alkomatami. Jest to urządzenie, które określa ile alkoholu jest w wydychanym powietrzu. Największy poziom pojawia się tam około pół godziny od momentu wypicia alkoholu. Czasami u osoby, która pije na pełny żołądek może to być nawet dopiero po trzech godzinach.

 

Przeciętnie w ciągu każdej godziny człowiek jest w stanie spalać około 0,15 promila alkoholu. Na zawartość we krwi wpływają różne czynniki, pośród których wymienia się oczywiście ilość wypitego alkoholu, spożywanie pokarmów przed piciem, w czasie picia i po piciu, to jak wiele ma się wody w organizmie, jaka się ma formę psychiczną, czy miesza się różne alkohole. Tak naprawdę te wszystkie czynniki mogą decydować o tym jaki będzie poziom alkoholu we krwi u danej osoby. Jednoznacznie więc bez dokładnego badania nie da się określić jaki ten poziom u danej osoby będzie. Trzeba pamiętać zawsze, że nie ma jednoznacznego określenia jaki jest poziom ponieważ nie ma prostego przelicznika, każdy człowiek jest inny. W każdym przypadku nawet przy jedzeniu i piciu w takiej samej ilości ten poziom będzie inny. Alkomat podręczny Po alkoholu oczywiście nie można kierować pojazdami mechanicznymi. W związku z tym warto kontrolować swój stan po spożyciu alkoholu, by wiedzieć kiedy tak naprawdę za kierownicę będzie można wsiąść. Obecnie ustawa daje nam jednoznaczne wskazania co do stanu nietrzeźwości oraz stanu po spożyciu alkoholu. Podejmuje się także wiele różnych prób, w ramach których chce się określić jak wiele alkoholu we krwi akurat w danej chwili się ma. Jeśli nie ma się specjalnego sprzętu w postaci alkomatu podręcznego to tak naprawdę trudno będzie to określić. Warto znać pewne dane, które nieco pomagają w samookreśleniu. Można mniej więcej obliczyć sobie kiedy będzie można wsiąść za kierownicę, jeśli wcześniej piło się alkohol. Nasze obliczenia przygotowane zostały w oparciu o standardowe proporcje, w których mamy 10 gram czystego alkoholu. Tutaj można mówić o następujących ilościach, w których tyle czystego alkoholu się pojawia: 200 ml piwa, 100 ml wina 10%, 25 gram wódki.

 

Zakłada się, że w ciągu godziny mężczyzna może spalić do 12 gram czystego alkoholu a kobieta do około 10. Dlatego w ciągu godziny powinien sobie radzić z jedną porcją standardową. Jeśli jednak takich obliczeń nie chce się prowadzić to po prostu warto kupić mały alkomat podręczny i w ramach tego alkomatu prowadzić sobie takie badania. Mając taki sprzęt szybko będziemy mogli sprawdzić ilość alkoholu w wydychanym powietrzu i nie będziemy musieli sami prowadzić żadnych obliczeń.

admin

Related Posts

Alkomaty samochodowe – jakie urządzenie wybrać?

Alkomaty samochodowe – jakie urządzenie wybrać?

Alkomat barowy

Alkomat barowy

Własny alkomat – czy warto ?

Własny alkomat – czy warto ?

Alkomat vs. Alkotest

Alkomat vs. Alkotest

No Comment

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *